شفاف سازی چراغ

آموزش رفع کدری چراغ

استفاده از مایع ظرفشویی ساده‌ترین روش رفع کدری چراغ ماشین است. مقداری از مایع ضدچربی ظرفشویی را بردارید، روی یک پارچه خیس بریزید و چراغ‌ها را تمیز کنید. همیشه قبل از گزینه‌های دیگر، این روش را امتحان کنید. ممکن است با همین روش ساده چراغ‌ها شفاف شوند و نیازی به گزینه‌های ساینده‌تر نباشد. اما خب اینکار تخصصی نیست و بهتر است برای رفع کدری طلق چراغ از مایع های شفاف سازس استفاده کنید. ما در فروشگاه لنز کاور انواع مختلفی از این مایع ها را برای فروش موجود داریم.

رفع کدری چراغ خودرو باعث افزایش جذابیت و زیبایی اتومبیل شما می شود. اما دلیل کدری و زردی چراغ خودرو چیست؟

آموزش رفع مدری طلق چراغ

زمانی که چند سال از عمر خودرو می گذرد عوامل مختلفی مانند تابش نور خورشید ، شستشوی نامناسب ، استفاده از لامپ های غیر استاندارد و عدم رسیدگی بموفع باعث کدری ، زردی ، پوسته پوسته شدگی ، خط و خش و زردی چراغ خودرو می شود.
مات شدن چراغ خودرو یا زردی پوشش چراغ باعث کاهش نور چراغ ها و در نتیجه کاهش دید راننده در شب و با ایجاد شکست نور مانع از دید مناسب راننده می شود.

روش سنتی ترمیم ماتی چراغ ماشین

مرحله اول : برای ترميم و شفاف سازي چراغ ابتدا چراغ ماشین را با محلول آب و شامپو یا آب و صابون کامل بشویید. این کار را 2 مرتبه انجام دهید تا سطح چراغتان کاملا تمیز شود. سپس به کمک دستمال میکروفایبر سطح چراغها را کاملا خشک کنید.

مرحله دوم : دور تا دور چراغ را با نوار چسب مخصوص بپوشانید. این کار به منظور جلوگیری از ایجاد خط و خش بدنه اطراف چراغ انجام می شود.

مرحله سوم : با استفاده از سمباده روی چراغ به آرامی بکشید تا سطح چراغتان از لایه اسیب دیده پاک شود. برای این کار باید از سمباده نرم یا نیمه سخت استفاده کنید. سپس با دستمال میکروفایبر سطح چراغ را تمیز کنید.
نکته : این مرحله بسیار تخصصی است و نیاز به مهارت دارد اگر مهارت کافی نداشته باشید به احتمال زیاد روی سطح چراغ یا حتی بدنه خط و خش ایجاد می کنید.

مرحله چهارم : مجدد چراغها را با محلول آب و شامپو یا آب و صابون بشویید. این کار باعث می شود مواد زائد از سطح کار پاک شوند. سپس به کمک دستمال میکروفایبر سطح چراغها را خشک کنید.

مرحله پنجم : حالا برای براق شدن سطح چراغ از خمیر دندان استفاده کنید. روی دستمال میکروفایبر مقداری خمیر دندان بریزید و روی سطح چراغ به آرامی بمالید.

مرحله ششم : سطح چراغ را با مقداری آب یا ترکیب آب و الکل یا شیشه شور شست و شو دهید تا خمیر دندان کاملا پاک شود.

دوره دیتیلینگ خودرو چیست؟

دیتیلینگ خودرو یکی از مشاغل صنایع خودرو است و شامل ترمیم و ریکاوری رنگ و صفرشویی خودرو می باشد. در دوره دیتیلینگ آموزشگاه فنی و حرفه ای مفید 9 مبحث اصلی آموزش داده می شود. این مباحث شامل:

  1. صفرشویی وی آی پی

  2. موتورشویی

  3. واکس و پولیش

  4. نانوسرامیک

  5. لیسه گیری

  6. قلم گیری

  7. رفع آفتاب سوختگی بدنه

  8. رفع کدری چراغها خودرو

  9. رفع خط و خش و سنگ خوردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *